Szlak w Suwalskim Parku Krajobrazowym

Życiorys „powracającego” cz. 2

Wróciłem do Suwałk w 8 lat po wyjeździe na studia. Zobaczyłem miasto na nowo, doceniłem spokój, brak korków, bezcenny krajobraz okolicy. Zaczął się nowy rozdział mojego życia, również prywatnego.

O edukacji czytaj w części 1.

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki (2006)

ROKiS był moim pierwszym miejscem pracy w Suwałkach. Choć z pracy w centrum informacji turystycznej nic nie wyszło, zająłem się opracowywaniem informacji i wydawnictw. W ROKiSie poznałem fantastycznych ludzi, którzy dziś współtworzą Suwalski Ośrodek Kultury. Dokumentowałem najważniejsze imprezy kulturalne, pilotowałem zagranicznych gości, pracowałem z młodzieżą przy biuletynie… To w tym miejscu narodził się pomysł suwalskiej ścieżki kulturowej i założenia Stowarzyszenia Pastwisko.org (więcej o tym piszę w Organizacjach społecznych).

Starostwo Powiatowe w Suwałkach (2007-2012)

Po roku kulturalnej przygody zacząłem swoją przygodę z samorządem powiatowym, pracując u Starosty Suwalskiego Szczepana Ołdakowskiego (więcej na 5 lat w samorządzie).

Szkoła Liderów (2009-)

W czasie pracy zawodowej w starostwie oraz społecznej w Pastwisku.org zakwalifikowałem się do programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonego przez Szkołę Liderów. To był przełomowy moment w mojej działalności społecznej, Szkoła zmieniła moje spojrzenie na władzę, dobro wspólne, odpowiedzialność i przede wszystkim sprawiła, że nie wypaliłem się jako społecznik (o przygodach z liderami napiszę z pewnością niejeden wpis na blogu).

Code & Pepper, wcześniej DBS (2012-)

Od ponad dwóch lat pracuję w suwalskiej firmie informatycznej Code & Pepper (wcześniej DBS) jako kierownik projektów. Obsługuję wraz z zespołem od technicznej strony największe polskie organizacje przyjmujące wnioski grantowe przez Internet. Projektuję aplikacje mobilne dla klientów w Polsce i za granicą. I bardzo lubię swoją robotę.

Jako że siedzibę mamy w Parku Naukowo-Technologicznym, widzę od środka jego funkcjonowanie i obserwuję rozwój nowych firm, które podobnie jak Code & Pepper wybrały Suwałki za swoje miejsce na Ziemi (i w KRSie).

 

Od 2006 r. jestem też mężem Magdy, która dała się namówić na zapuszczanie rodzinnych korzeni na Suwalszczyźnie. Ale o tym w zupełnie innym odcinku…

O rodzinie

Wojtek Pająk

Radny w Radzie Miejskiej w Suwałkach (od 2014 r.), geograf, społecznik. Zawodowo copywriter, publicysta, spec od marketingu w Internecie. Prywatnie mąż i tata trójki dzieci.