Honorowi dawcy krwi

Suwalczanin z krwi i…?

(fot. https://www.facebook.com/krwiodawcy)

Zwykle nie rozsyłam dalej hurtowych wiadomości, nie lubię internetowego spamu. Wyjątek robię dla ruchu, od którego zależeć może życie każdego z nas – krwiodawstwa. Zwłaszcza, gdy brakuje krwi. Krew jest nadal bezcenna, a nasz organizm, gdy jest zdrowy, produkuje jej tyle, że wystarcza też dla innych.

Moja-Twoja krew

Oddaję krew od ponad 15 lat i gdy pomyślę, że po dzisiejszej donacji w suwalskim szpitalu „stuknął mi” 12. litr, to mam poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Bo jestem zdrowy, a ludzie po wypadkach – nie ze swojej winy – to zdrowie stracili. Pół litra Twojej krwi ratuje im zdrowie i życie.

Jak oddać?

Krew można oddać w naszym suwalskim szpitalu. Obrazek ze strony krwiodawców pokazuje, w których województwach jakich brakuje grup krwi na początku października. Ta sytuacja zmienia się szybko, więc warto wcześniej zadzwonić – w Suwałkach pod nr 87 567-21-12). O szczegółach, jak się przygotować, o czym pamiętać, czytaj w serwisie: krwiodawcy.org

Dość gadania. Po prostu idź i daj.

Wojtek Pająk

Radny w Radzie Miejskiej w Suwałkach (od 2014 r.), geograf, społecznik. Zawodowo copywriter, publicysta, spec od marketingu w Internecie. Prywatnie mąż i tata trójki dzieci.