Spiderman da radę w Suwałkach!

 

Przeczytaj o akcji:  

Hshtags Tag Feed

Wątek #spidermandarade jest generowany automatycznie i jego treści nie są częścią serwisu. KWW „Z Renkiewiczem dla Suwałk” nie ponosi za nie odpowiedzialności. W przypadku naruszenia jakiegokolwiek prawa należy skontaktować się z administratorem strony.

Czy Spiderman da radę odmienić miasto?

Spidermana spotkasz w najbliższym czasie w różnych miejscach Suwałk – i tego z fantastyki, i tych superbohaterów z realnego świata, którzy jako kandydaci na radnych zbierają moc. A cała ich moc to sieć – sieć dobrych kontaktów z mieszkańcami.

Jeśli niedawno skończyłeś 18 lat, to będą Twoje pierwsze wybory samorządowe. Twój głos ma w urnie taką samą wagę, jak profesora, tak samo liczy się przy wspólnym wyborze prezydenta Suwałk i radnych. Jak znaleźć tych superbohaterów, na których warto zagłosować w powodzi ulotek i plakatów?

Bądź krytyczny. Szukaj człowieka podobnego do Spidermana. Są tacy! Które z cech komiksowego, fantastycznego Człowieka Pająka, powinien mieć każdy dobry radny? Powinien:

  • wykorzystywać swoje nieprzeciętne zdolności dla dobra miasta (nie tylko wybranej grupy mieszkańców),
  • dawać poczucie bezpieczeństwa (np. że do Suwałk będzie po co wracać po studiach),
  • i wreszcie – być rozpoznawalnym (niekonieczne niebieskie leginsy, ale jednak to COŚ).

Rozmawiaj z przyjaciółmi, z rodzicami i z kandydatami na radnych. A gdy znajdziesz Spidermana, poproś go o zdjęcie selfie! Możesz też napisać, gdzie Twoim zdaniem powinien się pilnie pojawić albo co ratować!

Niech nasza wspólna ściana motywuje wszystkich radnych (nie tylko mnie, Wojtka Pająka) do dobrej kampanii!

Wrzuć na Facebooka/Instagram/Twittera swoje zdjęcie ze Spidermanem i podpisz #spidermandarade

 

Co może radny?

Nawet jeśli nie masz jeszcze praw wyborczych, to pewnie wiesz, że tej jesieni w Suwałkach są wybory samorządowe. Mieszkańcy 16 listopada wybiorą prezydenta miasta i 23 radnych, którzy będą prezydentowi doradzać oraz spierać się o najwłaściwsze rozwiązania i kierunki rozwoju Suwałk.

A co ma do tego Spiderman?

Radny jest głosem mieszkańców, również niepełnoletnich. Jak Spiderman, powinien interweniować, gdy dzieje się źle (może to być zły dojazd dla wózków inwalidzkich na dworcu, szkoła wymagająca remontu) lub gdy nie jest wykorzystywana szansa na lepszy rozwój miasta.

Różni się od Spidermana tym, że nigdy nie działa i nie podejmuje decyzji sam. Musi umieć rozmawiać, przekonywać, debatować.

Jak dodać mocy?

Dlatego tak ważne jest w czasie kampanii rozmawianie. Takie okazje będą na spotkaniach, które już niebawem będą organizowane w Suwałkach w ramach akcji Masz głos, masz wybór. Weź w nich udział choćby po to, żeby wypowiedzieć się na tematy nurtujące Ciebie i Twoich przyjaciół!

Albo żeby posłuchać o potrzebach innych. Twoja obecność to miód na serce każdego kandydata, a możesz go jeszcze pokrzepić dołączając z telefonem do akcji #spidermandarade!

Wrzuć na Facebooka/Instagram/Twittera swoje zdjęcie ze Spidermanem i podpisz #spidermandarade

Krótka historia Spider-mana

Ki diabeł ten Spider-man? Superbohater, na którego przygodach wychowały się pokolenia Amerykanów. Wikipedia pisze o nim tak:

Spider-Man (Człowiek Pająk, prawdziwe nazwisko Peter Benjamin Parker) – fikcyjna postać znana z komiksów wydawanych przez Marvel Comics. (…) Spider-Man to, według jego twórców, bohater, z którym czytelnik może się utożsamiać. Mimo posiadania fantastycznych mocy Peter Parker musi się zmagać z codziennością: opiekuje się samotną ciotką, ma nieprzyjemnego szefa, choruje, nie dosypia. Jego postać różniła się znacznie od dotychczasowych komiksowych superbohaterów, albowiem z początku jego alter ego – Peter Parker był w wieku nastoletnim, co tradycyjnie było zarezerwowane dla pomagierów superbohaterów, takich jak Robin (pomocnik Batmana). Walka z przestępczością na ulicach Nowego Jorku nie jest dla niego odpowiedzią na wezwanie czy dumnym przywilejem, ale codziennym obowiązkiem, którego się podjął.

Jest to wzór do naśladowania dla każdego, kto myśli o służbie publicznej. Jeśli jesteś rodzicem, to Twoje dzieci będą rządziły miastem za parę dekad. Od kogo mają się uczyć, jak to robić dobrze i pięknie? Wybierz radnego, wybierz dobrze.

 

Wrzuć na Facebooka/Instagram/Twittera swoje zdjęcie ze Spidermanem i podpisz #spidermandarade

 

Chasing Spiderman from USA?

You must keep your eyes opened and stay in Suwałki till November the 16th. Your Spiderman is already here! It only looks like New York City:

Wróć na górę | Back to top