Informacja na dworcu autobusowym

Nie trzeba być przyjezdnym turystą, żeby się pogubić w rozkładach jazdy na suwalskim dworcu autobusowym. Pogubić się, bo kompletnego rozkładu po prostu nie ma. Mimo że Suwalszczyzna promuje się jako przyjazna turystom, nie sposób dowiedzieć się w jednym miejscu, skąd i jaki autobus odjeżdża.

Jakość informacji autobusowej przez lata pogorszyła się zamiast polepszać. Głównie za sprawą braku współpracy linii prywatnych z liniami dawniej państwowymi, a teraz stanowiącymi spółki akcyjne, którymi zarządzają samorządy wojewódzkie. Czy samorząd Miasta Suwałk może coś z tym zrobić?

Interpelacja

PKS

Odpowiedź na sesji

Wiceprezydent Łukasz Kurzyna zapewnił, że odbędzie się spotkanie dot. transportu publicznego w regionie i przedyskutowany zostanie także ten problem. Sprawdzona zostanie też przez służby miejskie możliwość instalacji w obrębie dworca tablicy z lokalizacją przystanków przewoźników prywatnych.

Fot. High Contrast (Self-photographed) [CC BY 3.0 de], via Wikimedia Commons

Wojtek Pająk

Radny w Radzie Miejskiej w Suwałkach (od 2014 r.), geograf, społecznik. Zawodowo copywriter, publicysta, spec od marketingu w Internecie. Prywatnie mąż i tata trójki dzieci.