3 sukcesy na dobry początek

Wychodzi na to, że blog służy głównie do podsumowań, ale jest przecież powód (i to nie jeden!), żeby ocenić pół roku i obiecuję – będzie bardzo konkretnie. Spośród różnych spraw, interpelacji, inicjatyw, w które byłem zaangażowany jako radny, postanowiłem wybrać trzy, które były najbardziej „moje” i wprost wynikają z programu wyborczego z zeszłej jesieni. Sukcesy? Podobno my, Polacy, nie lubimy tego słowa. Ale w kolejności od najdrobniejszej do najistotniejszej:

1. Więcej informacji na dworcu PKS

Przybyła tablica informacyjna, z której podróżni mogą się dowiedzieć, który przewoźnik odjeżdża z którego przystanku na dworcu i w jego okolicach.

IMG_20150629_163102

Jest to doraźne rozwiązanie problemu, o którym mówiłem w swojej interpelacji nt. dworca PKS.

2. Bezpieczniejsza organizacja ruchu przy przedszkolu na ul. Młynarskiego

Projektant I etapu remontu ulicy Młynarskiego nie przewidział kilku rzeczy. Najważniejszą z nich był brak pasów i garbów przy Przedszkolu nr 10.

IMG_20150629_164117

 

Ta sprawa była mi szczególnie bliska, bo to moje sąsiedztwo i przedszkole moich dzieci. Doskonale wiem, jakie natężenie ruchu jest tam rano, gdy dzieci są przywożone do przedszkola. O ruch pieszych należy w osiedlach mieszkaniowych zadbać w pierwszej kolejności, o czym mówiłem w swojej marcowej interpelacji.

3. Głos rodziców w sprawie polityki prorodzinnej (słyszalny w Suwałkach i Warszawie)

Żeby dobrze decydować, warto uważnie słuchać i wyciągać wnioski. Przeprowadziłem więc z pomocą Krajowej Sieci Konsultacyjnej Liderów konsultacje dot. polityki prorodzinnej. Odbyły się internetowo oraz „w realu” z udziałem pani poseł Bożeny Kamińskiej i prezydenta Czesława Renkiewicza w Suwalskim Ośrodku Kultury.

DSC_3943

 

O tym, co wynikło z suwalskich i innych konsultacji, będzie można poczytać już w ten czwartek w Dużym Formacie – dodatku do Gazety Wyborczej.

PS. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy pomagają mi czynnie i zupełnie bezinteresownie oraz krzepią dobrym słowem w służbie miastu. To już nie jest sztab wyborczy, tylko sztab rzeczywistej współpracy dla Suwałk. Dziękuję!

Wojtek Pająk

Radny w Radzie Miejskiej w Suwałkach (od 2014 r.), geograf, społecznik. Zawodowo copywriter, publicysta, spec od marketingu w Internecie. Prywatnie mąż i tata trójki dzieci.